KLAUZULA INFORMACYJNA

Informacja o przetwarzaniu danych w Oświacie Powiatowej w Otwocku
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rade (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO), informujemy, że:
1. Administratorem Danych Osobowych jest Oświata Powiatowa w Otwocku, z siedzibą przy ul. Poniatowskiego 10, 05 – 400 Otwock.
2. Inspektorem Ochrony Danych jest Paweł Maliszewski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
3. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie:
a) art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia, w celu realizacji zawartych umów;
b) art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia, w celu realizacji ustawowych i statutowych zadań ciążących na Administratorze;
4. Odbiorcami danych osobowych są Pracownicy Oświaty Powiatowej w Otwocku oraz podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa.
5. Dane osobowe przetwarzane będą w okresie niezbędnym do realizacji Państwa obsługi oraz w zgodzie z wymogami prawa.
6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.
7. W przypadku stwierdzenia, że dane osobowe nie są przetwarzane w zgodzie z wymogami Rozporządzenia, posiadają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże w przypadku ich niepodania nie będziemy w stanie świadczyć Państwu usług.
9. Nie podlegają Państwo zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.