baner-unia
 

Informacja o realizacji Aktywnej Tablicy w 2023 r

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia. Został on ustanowiony po to, aby podnosić naszą świadomość o problemach, które mają osoby zmagające się ze spektrum. Wśród mieszkańców Powiatu Otwockiego wiele dzieci i dorosłych ma zdiagnozowane spektrum autyzmu. Ale nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem. Dlatego inicjatorzy niedzielnego wydarzenia chcą przypomnieć, że autyzm to nie choroba, lecz całościowe zaburzenie rozwoju. Nie da się go wyleczyć, można jednak osobie z autyzmem stworzyć satysfakcjonujące warunki do rozwoju i życia. Pamiętajmy, że osoby ze spektrum są ważną częścią naszej społeczności, niejednokrotnie mając pozytywny wpływ na jej rozwój!

 Wraz z inicjatorami niedzielnego wydarzenia, zapraszamy Was na Skwer im. 7. Pułku Ułanów w Otwocku. Od 13:00 czekać będzie na Was wiele wartościowych doświadczeń! Będzie możliwość spotkania się z rodzicami dzieci posiadających spektrum autyzmu, poznania wyzwań, z którymi borykają się na co dzień. Będzie też możliwość wzięcia udziału w akcjach edukacyjnych i zabawie np. bańki mydlane i malowanie twarzy. Punktem kulminacyjnym będzie puszczenie niebieskich balonów do nieba.

Aby już teraz zapoznać się co nie co z tematyką autyzmu zachęcamy do obejrzenia filmu:

Informacja na stronę na temat realizacji zadania w ramach programu edukacyjnego Mazowsze dla Oświaty

Zarząd Powiatu w Otwocku ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora - Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. Michała Elwiro Andriollego w Otwocku.

pdfTreść ogłoszenia233.09 KB

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI